+370 640 50972 +370 687 23773

Konsultacijų tipai2

–  Susitelkimas į dabarties momentą.

 –  Akcentuojamas patyrimas čia ir dabar.

 –  Įsisąmoninami jausmai, mintys, pojūčiai, norai, nes tai praplečia savęs bei situacijos matymą, atskleidžia platesnes pasirinkimo galimybes.

 –  Gebėjimas atsakyti (prisiimti atsakomybę) už savo pasirinkimus ir veiksmus.

 –  Neužbaigtos situacijos reiškiasi ir psichologiškai (nerimu, nepasitenkinimu, atitinkamu elgesiu dėl tų  emocijų), ir fiziologiškai (sutrikusiu kvėpavimo ritmu, kai kurių raumenų grupių įtampa). Taigi terapijos tikslas – aptikti tuos „neužbaigtus reikalus“ ir juos užbaigti, kad nebeliktų įtampos ir būtų galima judėti kitų reikalų link.

 –  Siekiama išsiaiškinti, kokių nepatenkintų poreikių turi klientas, kaip dėl to jaučiasi ir elgiasi, ir padėti jam tuos poreikius įsisąmoninti bei išreikšti tiesiogiai (kiek tai įmanoma). Padedama rasti efektyvius poreikių tenkinimo būdus.

 –  Pripažinimas to, kas yra skirtinga nuo manęs. Nes palaikant kontaktą su aplinka, galimas keitimasis ir augimas.

 –  Padidinamas žmogaus jautrumas (tiems, kurie sako, jog „nieko nejaučiu“), sąmoningai skiriant dėmesį tam, kas yra, o ne vaikantis daugiau ir vis naujų potyrių.

 –  Patyrimo vengimo tipai: intelektualizavimas, vertinimas, lyginimas, manipuliavimas. (Taip baisu kartais susidurti su realybe…)

 –  Ypač efektyvu tiems žmonėms, kurie suvaržyti vidinių draudimų, reikalavimų, ypač socialiai baimingiems, nepasitikintiems savimi, linkusiems į perfekcionizmą.

 –  Pabrėžiama kūno, minčių, jausmų ir dvasios vienovė, žmogaus ir jo aplinkos vienovė.

 Naudota literatūra:

Sud ir red. E. Laurinaitis, R. Milašiūnas (2008). „Psichoterapija“. Vitalijos lepeškienės skyrius „Geštaltinė psichoterapija“. Vilnius: Vaistų žinios.

Jei taikstaisi prie kitų, jauti, jog gyveni tarsi už stiklo, kliūtys tavo kelyje visuomet per didelės, tavo pasaulį apgaubė tamsa… Pradėkime kalbėtis, stebėti, kas vyksta tavyje. Mūsų laukia ilgesnė ar trumpesnė kelionė. Teks susidurti su savo emocijomis, nagrinėti savo istoriją, tyrinėti savo mintis, jausmus, elgesį, reakcijas. Ir galiausiai, kelio gale ims švisti, išryškės spalvos, atsivers erdvė, kuri visuomet buvo tavyje. Žingsnis po žingsnio artėsi prie savasties. Patekės saulė, ir tu suprasi, kad grįžai namo… į save.

                         „Meilė yra, kai du žmonės saugo, liečia ir girdi vienas kitą“ <R. M. Rilkė>

Kai nebegirdite vienas kito, kai dingo pagarba, kai darbai ir namų ūkis tapo svarbesni nei jūs vienas kitam, bendravimas virto konfliktais ir nuolatiniais „jis/ji nesupranta manęs“, kai imate dairytis į šalis ir vis klausinėjate, kur dingo žmogus, su kuriuo susipažinau…                                                                                              … verta praverti psichologo kabineto duris…

– tam, kad susėstumėte pasikalbėti, galiausiai išgirstumėte vienas kitą, iš naujo pamatytumėte žmogų, su kuriuo keliaujate per gyvenimą, koreguotumėte savo lūkesčius jo atžvilgiu, o svarbiausia, spręstumėte konfliktus, kad laimei jūsų tarpusavio santykiuose vėl būtų vietos.

                           

Jeigu turite vaikų, ir nuolat nesutariate su jais, arba „sudarėte sąjungą“ su vaikais ir su partneriu bendraujate tik per vaikus (ir daugybė kitų variantų)…

                                         …tuomet verta praverti psichologo kabineto duris…

– tam, kad susėstumėte pasikalbėti, išgirstumėte vienas kitą, iš naujo pamatytumėte žmones, su kuriais gyvenate, koreguotumėte savo lūkesčius jų atžvilgiu, o svarbiausia, spręstumėte konfliktus, kad vėl įsivyrautų taika, ramybė, o buvimas kartu vėl teiktų džiaugsmo.

Grupinė terapija skiriasi nuo individualios tuo, jog čia galima ne tik spręsti savo problemas, tačiau eiti į kontaktą su kitu žmogumi ir stebėti, kaip aš tą darau bei gauti grįžtamąjį ryšį, kaip aš bendrauju, kokios reakcijos kitiems kyla.

Tiesiog čia ir dabar saugioje aplinkoje grupės dalyvis bendrauja taip, kaip ir realiame gyvenime. Pokyčiai grupės viduje skatina pokyčius ir išorėje.

Technikos, kurios padės lengviau keliauti savęs pažinimo link…

 Dalyvaukite „savo pačių gijimo procese“ (Brandon Bays).

Rekomenduojama pirmiau atlikti emocinę kelionę, po to pereiti prie fizinės kelionės.

Paremta vizualizacija.

Trukmė: apie 3 val.

Atsiliepimas apie emocinę kelionę:„Tai buvo tarsi šuolis parašiutu…į bedugnės tamsą ir nežinomybę…savo pačios gelmę..buvo baisu, įdomu, liūdna, pikta, skaudu…išgyventa visko labai daug per labai trumpą laiko tarpą…bet kiek džiaugsmo, juoko iki ašarų ir palengvėjimo užplūdo, pasiekus bedugnės dugną ir atradus jame Meilės šaltinį…savo pačios esmę… tai žodžiais nenusakoma…tai verta išgyventi…kaip ir parašiuto šuolį…Ačiū Audronei už jos rūpestį, globą ir sukurtą saugią erdvę šios kelionės išgyvenimui. Nuoširdus, didelis Ačiū ;)))“ Liudmila