+370 640 50972 +370 687 23773

POROS TERAPIJA

„Meilė yra, kai du žmonės saugo, liečia ir girdi vienas kitą“ (R. M. Rilkė)

Kai nebegirdite vienas kito, kai darosi nebesaugu atvirauti, dalintis, svajoti, kai nebeliko pagarbos, intymumo, kai darbai ir namų ūkis tapo svarbesni nei jūs vienas kitam, bendravimas virto konfliktais ir nuolatiniais „jis/ji nesupranta manęs“, kai imate dairytis į šalis ir vis klausinėjate, kur dingo žmogus, su kuriuo susipažinau…
… verta praverti psichologo kabineto duris…

tam, kad susėstumėte pasikalbėti, galiausiai išgirstumėte vienas kitą, iš naujo pamatytumėte žmogų, su kuriuo keliaujate per gyvenimą, koreguotumėte savo lūkesčius jo/s atžvilgiu, o svarbiausia, spręstumėte konfliktus, kad laimei jūsų tarpusavio santykiuose vėl būtų vietos.

Konsultacijos trukmė: 1,5 val.

Užtikrinamas konfidencialumas.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

Pamąstymui:

1. Sąmoningai santuokai/draugystei būdinga meilė vienu metu pasireiškia trimis pavidalais: vaikiškoji, tėviškoji ir paaugliškoji.

Vaikiškoji – tai pažeidžiama, atvirai priklausoma meilė. Tai paklusni, nuolaidi ir reikli meilė tam, kas nepastebi mūsų trūkumų ir gali pasiūlyti tėvišką apsaugą, priėmimą, vadovavimą ir pasitikėjimą.

Tėviškoji – tai atlaidi meilė tam, kas myli mus vaikiškai ir kam reikalinga mūsų apsauga, priėmimas, vadovavimas ir pasitikėjimas.

Paaugliška – tai veržli meilė, įkvėpta stipraus fizinio artumo poreikio. Tai meilė, nuolat žadinanti gilaus ryšio jausmą.

Tyrimai rodo, kad laimės pojūtis labiau priklauso nuo gebėjimo palaikyti santykius, kuriems būdingi visi trys komponentai, nei pasitenkinimas darbu ir turtas kartu sudėjus.

2. Atsakinguose santykiuose, kuriuose gausu kasdienių silpnumo akimirkų bei nusivylimų, mylėti vieną žmogų gali būti sudėtingiau, nei mylėti save, bet tokia meilė teikia didelį džiaugsmą tiek ją gaunančiam, tiek ir ją dovanojančiam asmeniui.

3. Meilė priklauso nuo to, kaip atsakingai tariame žodžius, kaip dėmesingai išklausome, kiek atsisakome savęs padėdami kitam, kiek laiko skiriame santykių puoselėjimui, kiek atsakomybės prisiimame už santykių kokybę ir už partnerio gyvenimą.

4. Didžiausia mūsų žmogiška stiprybė yra ryšys su kitais žmonėmis.

5. Testas: Kiek esate vertas meilės?

(P. Pearsall)