14. Nieko gyvenime nedaryk aklai, pažodžiui. Prisitaikyk sau, kas tinka, kas netinka – atmesk. Kiekvienas esame individualus ir ypatingas.
13. Greičiau imsiesi naujos veiklos, pasistūmėsi darbuose, jeigu teoriją išmėginsi praktiškai. Praktinis patyrimas lyg turbo variklis.
12. Pildyk „Suaugusiojo paslapčių sąrašą“, kuriame žymėsi dideles ir mažas pamokas, išmoktas suaugus. Tai didelė parama sau pačiam, ypač sunkiu metu, kai atrodo, jog „nieko nemoku ir nesugebu“, padės stiprinti savivertę.
11. Išjunk kompiuterį, telefoną ir išeik į gamtą tiesiog atsipūsti, sudėlioti mintis ir pasisemti įkvėpimo. Aš rimtai.
10. Nustok dėl visko nerimauti. Galvodamas, ar verta dėl kažko sukti galvą, paklausk savęs: „Ar bus tai svarbu po metų? O po trijų? Po penkių?“
9. Jeigu emociškai sunku išbūti situacijoje, atsitrauk, tarsi būtum žiūrovas kino salėje, o tavo situacija – filmas, kurį žiūri. Tuomet galėsi lengviau ieškoti situacijos sprendimo būdų.
8. Užsirašinėk sapnus. Vėliau juos paanalizuosi, ką pasąmonė tau bando pasakyti.
7. Kas dieną padaryk bent po vieną DRĄSŲ veiksmą. Tai pirmas žingsnis plėsti savo komforto zonos ribas.
6. Kai ant tavęs rėkia kas nors, įkvėpk oro ir sulaikyk kvėpavimą. Dviejų darbų negali atlikti vienu metu – įsijausti į žodžius, ką tau sako neigiamo ir nekvėpuoti.
5. Stovėkite vienas prieš kitą, žvelkite į akis, ir laikykite suglaudę judviejų delnus taip, tarsi laikytumėte tarp jūsų esantį stiklą. Jauskite, kas vyksta. O vyksta labai daug … (pasiūlė Laima Sapežinskienė)
4. Surašyk 100 dalykų, dėl kurių esi laiminga/s (užfiksuok tas akimirkas). (perėmiau iš Rūtos Lenkauskienės)
3. Kartą per savaitę padaryk bent vieną malonų dalyką dėl savęs. (Tarika Glubin)
2. Kas vakarą parašyk 10 dalykų, „už ką esu dėkinga/s šią dieną“. (perėmiau iš Rūtos Lenkauskienės)
1. Kiekvieną rytą, žiūrėdama/s į veidrodį, pasakyk sau „Aš tave Myliu“. (Tarika Glubin)