+370 640 50972 +370 687 23773

ŠEIMOS TERAPIJA

Jeigu nuolat nesutariate su savo vaikais, „sudarėte sąjungą“ su vaikais ir su partneriu bendraujate tik per juos, nežinote kaip jiems padėti, kaip pranešti kokią nors žinią apie jų laukiančius permainas gyvenime (ir daugybė kitų variantų)…

                          …tuomet verta praverti psichologo kabineto duris…

tam, kad susėstumėte pasikalbėti, išgirstumėte vienas kitą, iš naujo pamatytumėte žmones, su kuriais gyvenate, koreguotumėte savo lūkesčius jų atžvilgiu, o svarbiausia, spręstumėte konfliktus, kad vėl įsivyrautų taika, ramybė, o buvimas kartu vėl teiktų džiaugsmo.

Konsultacijos trukmė: 1.5 val.

Užtikrinamas konfidencialumas.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

Pamąstymui:

1. Namai – tai vieta, priimanti tave sugrįžusį. (R. Frostas)

2. Šeima – tai grupė iš dviejų ar daugiau žmonių, neracionaliai įsipareigojusių kurti bendrą gerovę.

3. Visi mes kivirčijamės, elgiamės vaikiškai ir priklausome vieni nuo kitų, visi mes ilgai neužaugame, visiems būna pykčio priepuolių. Bet mes visi esame šeima, ir joje yra bent vienas žmogus, su kuriuo bet koks kitas protingas suaugėlis nenorėtų praleisti daug laiko. Vienas iš kito mes gauname tai, ko mums trūksta: kantrybės, patarimų, stabilumo, galimybę išsisakyti ir išklausyti, bet, svarbiausia, galimybę mylėti. Susidurdami su netinkamu kurio nors šeimos nario elgesiu, mokomės kantrybės, kuri yra rūpestingos ir padorios visuomenės pagrindas. Šeima, būdama netobula, neramioms sieloms siūlo emociškai saugų būstą.

4. Šeima yra vieta, kur visi nariai gali išmokti svarbiausio įgūdžio – įsipareigoti didesniam nei savasis „aš“ tikslui – meilės ryšiui. Meistriškumas ugdomas ne siekiant individualių, o abipusių bendrų tikslų. Būtent čia šeimos nariai mokosi nepriklausomybės, ir kartu – priklausomybės. Taigi, jaunesni nariai čia mokosi mylėti kitus ir ryžtis sudėtingam šeimos plėtros iššūkiui.

5. Būtų išmintingiau, jei užuot panirę į geresnio gyvenimo sau ar savo vaikams paieškas, patys tėvai parodytų atžaloms, jog jau dabar gyvena sektiną meilės gyvenimą. Didžiausia dovana, kokią tik gali tėvai duoti savo vaikams, yra žinia, kad jie patys mėgaujasi geru bendru gyvenimu.

6. Šeimoje svarbus mylintis, tiesus, kantrus ir sąžiningas ryšys, iš kurio mokomasi intymaus, rūpestingo bendravimo įgūdžių. Vaikams tėvai turėtų sukurti meilės aplinką, kurioje šiems galėtų nepasisekti, kur jie galėtų prisipažinti, kad kas nors nepasisekė, ir būti pamokyti, kaip elgtis geriau.

(P. Pearsall)