DARBAS. NORITE – TIKĖKITE, NORITE – NE
- Kai dirbame sveikai, jaučiamės gyvybingi, budrūs, žaismingi, nes tada mums „dirbasi“; o kai dirbame nesveikai, baigę darbą jaučiamės pavargę ir išsiblaškę.
- Jeigu darbas apsiriboja materialiu atlygiu (nėra artumo), neturi aukštesnės prasmės, neteikia bendrumo su pasauliu jausmo, jis tampa tik tarnyba.
- Rekomenduojama mokytis ne laiko valdymo, o dėmesio valdymo.
- Mus žudo skubotas mąstymas ir savanaudiškas agresyvumas, o ne sunkus darbas ir greitas gyvenimo tempas.
- Tikrą pavojų sveikatai kelia ne skubos persmelktas ar konkurencingas gyvenimo būdas, bet nuolatinė kovinė parengtis.
- Nėra įrodyta, kad sunkus, ilgas, daug pastangų ir visiško atsidavimo reikalaujantis darbas kenktų sveikatai. Yra daug tyrimų, patvirtinančių, kad nuolatinės pastangos būti tuo, kuo nesame, gali mus pražudyti.
- Jeigu Jums atrodo, kad dirbate per sunkiai, patiriate per daug streso, jums nuolat trūksta laiko ir gyvenate chaotiškai, džiaukitės. Tai ir yra gyvenimas. Mėgaukitės juo. Galvokite ne apie laiko taupymą, o apie mėgavimąsi turimu laiku. Neišgyvenkite dėl pusiausvyros nebuvimo, o pradėkite džiaugtis tobulu chaosu, kuriame gyvenate.
- Įkvėpimas yra menas mėgautis. Tyrimai rodo, kad jis atsiranda tada, kai taip įsitraukiame į kokią nors veiklą, jog prarandame laiko ir savęs jausmą. Tuomet mes ne tik vertiname, bet tiesiog branginame tą akimirką ir atliekamą užduotį.
- Reikia išmokti dirbti taip, kad darbas ne stiprintų savojo „aš“ pojūtį, bet visiškai jį ištirpintų. Turime dirbti taip, kad liktų laiko atgauti svarbiausią žmogišką dovaną – gebėjimą valdyti savo dėmesį.
- Suraskite darbą, kurį atlikdami švilpautumėte. (P. Pearsall)
No Comments